Business Development Manager (m/ž)

Mjesto rada:
Zagreb i Hrvatska
Rok prijave:
06.11.2015.

O poslu

Opis radnog mjesta:
INSTITUT IGH d.d. vodeća je tvrtka u regiji u području pružanja usluga u građevinarstvu – projektiranje, stručni nadzor, savjetovanje te ispitivanje. INSTITUT IGH d.d. ima dugogodišnje iskustvo na najvećim projektima u Republici Hrvatskoj te namjeru poslovanja i na međunarodnom tržištu. Više od 600 radnika, većinom visokoobrazovanih stručnjaka iz područja građevinarstva garancija je kvalitete i uspješnosti firme. Većina klijenata INSTITUTA IGH d.d. su javne tvrtke i tvrtke u većinskom državnom vlasništvu, ali i najveći privatni investitori.

INSTITUT IGH d.d. želi dodatno razvijati poslovanje i intenzivirati pristup klijetima na području Republike Hrvatske. Ako ste perspektivna i visokomotivirana osoba koja može doprinijeti našim namjerama, te želite raditi u dinamičnoj okolini, okruženi ljudima sa iskustvom u pružanju usluga u građevinarstvu, pozivamo Vas da se prijavite na natječaj za:

Business Development Managera (m/ž)
za Republiku Hrvatsku

Mjesto rada:
• Zagreb i Hrvatska

Glavne odgovornosti:
• Razvoj poslovanja INSTITUTA IGH d.d. u određenim perspektivnim segmentima poslovanja ili potencijalnim velikim infrastrukturnim projektima u Republici Hrvatskoj u kojima INSTITUT IGH d.d. nije dovoljno prisutan
• Osiguranje sudjelovanja INSTITUTA IGH d.d. u velikim infrastrukturnim i investicijskim projektima
• Provođenje komercijalnih aktivnosti – razvoj odnosa sa postojećim i novim klijentima, analiziranje tržišta i praćenje kretanja na tržištu
• Razvoj suradnje sa partnerima, pregovaranje i definiranje uvjeta za formiranje zajednice ponuditelja prije i tijekom natječaja
• Analiza tržišta, komunikacija sa potencijalnim naručiteljima i prikupljanje podataka planiranih velikih infrastrukturnih i investicijskih projekata i prije natječajnog postupka
• Suradnja sa rukovoditeljima u INSTITUTU IGH d.d. nadležnima za izradu ponuda
• Koordinacija pripremnih aktivnosti različitih zavoda unutar INSTITUTA IGH d.d. prije i tijekom izrade ponude, u fazi ugovaranja i u fazi izvršavanja ugovora
• Razvoj i povećanje prihoda u pružanju usluga na području Republike Hrvatske
• Nastupi na konferencijama u svrhu prezentacije tvrtke i otvaranja novih poslovnih mogućnosti
• Izrada prezentacija i analiza za potrebe planiranja
• Praćenje ispunjavanja terminskih planova ugovorenih aktivnosti
• Fokusiranost na ostvarenje rezultata na temelju zadanih ciljeva
• Podrška Upravi u poslovnim aktivnostima
Vrsta posla:
stalni radni odnos

Znanja i kvalifikacije:
Kriteriji koje treba zadovoljiti kandidat:
Obrazovanje
• Visoka stručna sprema u području tehničkih znanosti, ekonomije ili prava
Prednost:
• Poslijediplomsko obrazovanje iz područja poslovnog upravljanja / MBA,

Radno iskustvo
• Minimalno 5 godina radnog iskustva na sličnim poslovima

Kompetencije
• Izvrsne međuljudske, usmene i pismene komunikacijske vještine
• Sposobnost pregovaranja u poslovnim aktivnostima i rješavanja problema
• Organizacijske i koordinacijske sposobnosti
• Predanost, energičnost i proaktivnost
• Timski rad
• Sposobnost motivacije i pokretanja suradnika

Ostalo
• Izvrsne usmene i pismene komunikacijske vještine na hrvatskom i engleskom jeziku
• Napredno poznavanje rada na računalu (Microsoft Office)
• Vozačka dozvola B kategorije
• Spremnost na prihvaćanje varijabilnog dijela plaće sukladno ostvarenim poslovnim ciljevima

Idealni kandidat
• Želi raditi u tvrtci koja osvaja nova tržišta
• Ne vidi probleme već prilike
• Energiju usmjerava na traženje novih mogućnosti
• Uživa raditi u dinamičnom okruženju s različitim osobama
• Orijentiran/a na ciljeve i spreman/na je uložiti u svoj razvoj
• Sposoban/a je ukratko prezentirati problem i rješenje

Kandidatima nudimo
• Stimulativna primanja uz dodatne bonuse sukladno ostvarenim poslovnim ciljevima
• Stručno i profesionalno usavršavanje

Od zainteresiranih kandidata očekujemo motivacijsko pismo u kojem će navesti što žele, kako mogu pridonijeti razvoju INSTITUTA IGH te kako se INSTITUT IGH uklapa u njihove ciljeve.

Motivacijsko pismo sa životopisom dostavljaju putem linka za Brzu prijavu.
Minimalna stručna sprema:
Fakultet
Vozačka dozvola:
B
Potrebno radno iskustvo:
pet godina