Natječaj za stipendiranje 5. naraštaja studenata u statusu kadeta

Mjesto rada:
Hrvatska
Rok prijave:
09.02.2007.

O poslu

Opis radnog mjesta:
Republika Hrvatska, Ministarstvo obrane, Uprava za ljudske resurse u suradnji s učilištima, raspisuje natječaj za stipendiranje studenata od 1. godine preddiplomskih studija, u statusu kadeta, za stjecanje akademskog naziva prvostupnika, od akademske godine 2007./2008. na:

I. SVEUČILIŠTU U ZAGREBU

1. Fakultet elektrotehnike i računarstva
- Preddiplomski studij elektrotehnike i informacijske tehnologije (20 kadeta)
- Preddiplomski studij računarstva ( 5 kadeta)

2. Fakultet strojarstva i brodogradnje
- Prediplomski studij strojarstva (15 kadeta)

3. Fakultet prometnih znanosti
- Preddiplomski studij aeronautike-vojni piloti (15 kadeta)
- smjer PT (nije određen broj kadeta)

4. Prirodoslovno-matematički fakultet svi smjerovi (nije određen broj kadeta)

II. SVEUČILIŠTU U SPLITU

1. Pomorski fakultet
- pomorska nautika (10 kadeta)
- brodostrojarstvo (5 kadeta)

2. Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje
- svi smjerovi ( nije određen broj kadeta)

UVJETI:

- državljanstvo Republike Hrvatske
- rođen(a) 1987.godine ili kasnije
- upisana 1. godina redovitog studija ( u srpnju 2007. god.) uz plaćanje ili bez plaćanja
- odgovarajući rezultati na pregledu za novake ( samo za muškarce )
- ispunjavanje propisanih kriterija za kadeta temeljem psihologijskog ispitivanja i zdravstvenih pregleda
- zadovoljavanje sigurnosnih kriterija

Rok za podnošenje prijava je 9. veljače 2007. godine.
Prijave se podnose Uredima za obranu u kojima se kandidati nalaze u evidenciji vojnih obveznika odnosno po mjestu prebivališta za žene.

Kandidati trebaju dostaviti:

- zamolbu sa životopisom, adresom i brojem telefona
- presliku domovnice, rodnog lista, vojne iskaznice (samo za muškarce),
- presliku svjedodžbe četvrtog razreda srednje škole ili uvjerenje o pohađanju istog
- uvjerenje o nekažnjavanju
- potvrdu o upisanom 1. semestru na fakultetu navedenom u natječaju ( dostavlja se nakon upisa na fakultet u srpnju 2007.)

Sve potrebne preslike dokumenata nije potrebno ovjeravati kod javnog bilježnika. Nakon završenog odabira kandidata dokumenti se ne vraćaju kandidatima koji nisu ispunili sve potrebne uvjete natječaja.
Originalni dokumenti bit će traženi samo od kandidata nakon konačnog odabira istih.
Prednost pri stipendiranju imaju studenti koji upišu fakultete pod rednim brojevima 1., 2. i 3. ( prvenstveno studij aeronautike-vojni pilot) na Sveučilištu u Zagrebu te studenti koji upišu fakultet pod rednim brojem 1. na Sveučilištu u Splitu.

Informacije u svezi natječaja mogu se dobiti na:
- www.morh.hr
- Uprave i Uredi za obranu MORH-a
Vrsta posla:
stalni radni odnos
Županija:
Sve županije