10 najčudnijih pitanja koja poslodavci postavljaju na razgovorima za posao

10 najčudnijih pitanja koja poslodavci postavljaju na razgovorima za posao

Glassdoor, posrednik za traženje i nuđenje poslova, proveo je istraživanje upravo o ovoj temi. 'Pročešljali' su desetke tisuća pitanja koja britanski poslodavci postavljaju potencijalnim zaposlenicima, a najteža i najčudnija posebno su istaknuta u posljedenjem godišnjem izvješću ove kompanije, piše Independent.

Pripremite se za ovu epizodu u budućnosti i pročitajte što bi vas jednoga dana moglo snaći na razgovoru za posao koji baš silno želite.

'Koju biste magičnu moć željeli imati?', Topshop, natječaj za posao asistenta u prodaji.

'Da možete biti jedno voće, koje biste odabrali i zašto?', Topdeck Travel, natječaj za turističkog vodiča.

'Kad biste mogli otići na večeru s troje glumaca koji više nisu živi, koga biste odabrali?', BlackBerry, natječaj za posao direktora.

'Koliko bi vam sati trebalo da operete sve prozore u Londonu?', IBM, natječaj za posao u IT sektoru.

'Kako biste strpali slona u frižider?', Gemalto, natječaj za inženjerski posao programera softwarea.

'Ako su 3 sata i 15 minuta, koliki je kut koji zatvaraju kazaljke sata?', Standard Bank Group, natječaj za posao voditelja kontrole proizvoda.

'Kad biste imali tri minute nasamo u liftu s generalnim direktorom, što biste mu rekli?', Network Rail, natječaj za posao menadžera računovodstva.

'Koliko su osoba rođenih 2013. godine roditelji nazvali Gary?', BT, natječaj za posao menadžera.

'Na temelju čega ćete se proslaviti?', EY, natječaj za posao direktora.

'Koliko se pelena godišnje proda u Velikoj Britaniji?', Aviva Investors, natječaj za zapošljavanje diplomanata.

Susan Underwood, šefica kadrovske službe i zapošljavanja opisala je na koji se način kandidati mogu pripremiti za bilo koje pitanje, od onog lakšeg do najizazovnijeg

"Poslodavci postavljaju teška pitanja da bi ispitali kritičko razmišljanje u svakom kandidatu, da bi provjerili kako u danom trenutku na licu mjesta rješavaju probleme i kalibriraju osobni pristup različito zahtjevnim situacijama", objasnila je. "Poslodavci samo žele provjeriti kako kandidati reagiraju na izazov, a oni koji pruže zadovoljavajući odgovor imat će prednost prilikom odabira za posao za koji su se prijavili."

Osim toga, iz Glassdoora tvrde da postoji statistička poveznica između teških pitanja prilikom intervjuiranja za posao i kasnijeg osjećaja zadovoljstva osobe poslom koji obavlja. Prema recentnom ekonomskom istraživanju ove web stranice koje su proveli u šest različitih zemalja, došli su do zaključka da su teža i zahtjevnija pitanja na samom startu (prilikom intervjuiranja kandidata) povezana s kasnijim osjećajem zadovoljstva zaposlenika.

Članak je preuzeta sa portala mojfaks.com

LinkedIn

LinkedIn
Zapratite nas na LinkedIn-u
https://www.linkedin.com/company/posao-hr

Ponedjeljak, 27.07.2020. / mojfaks.com