Marketing menadžer / Specijalist za digitalni marketing (m/ž)

Mjesto rada:
Zagreb
Rok prijave:
21.09.2024.

O poslu

Opis radnog mjesta:
Tvrtka Dolium d.o.o. je ekskluzivni zastupnik Paulaner piva, istaknutih koktela i ginova za Republiku Hrvatsku. Radi proširenja opsega poslovanja tvrtka traži nove članove tima, osobe motivirane za rad za poziciju:

Marketing menadžer / Specijalist za digitalni marketing (m/ž) – 1 izvršitelj

Posebne pogodnosti:

• Pomoć i podrška voditelja
• Stalna i redovita primanja /božićnica i bonusi/
• Neradni vikend i praznici
• Mogućnost napredovanja
• Rad u dinamičnom i poduzetnom timu.

Početak rada: 15.10.2024.

Odgovornosti i zadaci Marketing menadžera uključuju:

• Razvoj marketing strategije:
Kreira i implementira dugoročne i kratkoročne marketing planove u skladu sa ciljevima poduzeća.
Definira ciljne grupe potrošača i razvija strategije za njihovo privlačenje i zadržavanje.
• Budžetiranje:
Priprema i upravlja marketing budžetom, osiguravajući da se sredstva efikasno koriste za postizanje ciljeva. Prati troškove i vrši prilagođavanja kako bi se osiguralo da se budžet koristi na optimalan način.
• Koordinacija timova:
Nadgleda rad marketing tima, uključujući specijaliste za digitalni marketing, PR, brendiranje, i drugo. Surađuje sa drugim odjeljenjima kao što su prodaja, razvoj proizvoda i financije, kako bi osigurao konzistentnost poruka i aktivnosti.
• Upravljanje kampanjama:
Planira, pokreće i prati uspješnost marketinških kampanja (online i offline).
Analizira rezultate kampanja i pravi preporuke za buduće aktivnosti na osnovu performansi.
• Istraživanje tržišta:
Prikuplja i analizira podatke o tržištu, konkurenciji i trendovima kako bi identificirao prilike i izazove za preduzeće. Koristi te podatke za prilagođavanje strategija i taktika.
• Brendiranje i pozicioniranje:
Razvija i implementira strategije za izgradnju i održavanje imidža brenda.
Osigurava da svi marketing materijali i komunikacije reflektiraju identitet i vrijednosti brenda.
• Upravljanje odnosima sa klijentima:
Rad na izgradnji i održavanju jakih odnosa sa ključnim klijentima i partnerima.
Uključuje se u aktivnosti vezane za lojalnost potrošača i programe nagrađivanja.
• Evaluacija i izvještavanje:
Redovno prati KPI (ključne pokazatelje performansi) i izvještava menadžment o postignutim rezultatima. Na osnovu analize performansi, donosi odluke o eventualnim promjenama u strategiji ili taktici.
• Inovacije i prilagođavanja:
Prati inovacije u marketing alatima, tehnologijama i trendovima, te ih implementira kako bi poduzeće ostalo konkurentno.
Fleksibilno prilagođava strategije u skladu sa promjenama na tržištu ili unutar poduzeća.
Marketing menadžer je, dakle, odgovoran za sveukupnu sliku i performanse marketinga u poduzeću, osiguravajući da su sve aktivnosti usklađene sa ciljevima preduzeća i da doprinose njegovom rastu i uspjehu.

Specijalist za digitalni marketing ima ključnu ulogu u planiranju, implementaciji i optimizaciji online marketing strategija sa ciljem privlačenja i angažiranja ciljane publike.

Njegove glavne odgovornosti uključuju:
• SEO (Optimizacija za pretraživače):
Optimizira sadržaj i strukturu web sajta kako bi se poboljšala pozicija na pretraživačima kao što su Google, Bing i drugi.
Istražuje relevantne ključne riječi i implementira ih u sadržaj sajta.
• SEM (Marketing na pretraživačima):
Kreira i upravlja plaćenim kampanjama na pretraživačima (Google Ads, Bing Ads).
Optimizira kampanje za bolji povrat investicije (ROI) i povećanje konverzija.
• Društvene mreže:
Upravlja prisustvom poduzeća na društvenim mrežama (Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter itd.).
Kreira i objavljuje sadržaj koji angažira publiku, prati rezultate i prilagođava strategiju po potrebi.
Upravlja plaćenim kampanjama na društvenim mrežama (npr. Facebook Ads, Instagram Ads).
• E-mail marketing:
Dizajnira i šalje e-mail kampanje ciljanoj publici.
Segmentira bazu podataka, analizira rezultate (otvorene e-mailove, klikove, konverzije) i optimizira kampanje.
• Kreiranje i optimizacija sadržaja:
Radi na kreiranju kvalitetnog i relevantnog sadržaja za web sajt, blogove, e-mailove i društvene mreže. Optimizira sadržaj za bolje angažiranje publike i poboljšanje pozicija na pretraživačima.
• Analitika i izvještavanje:
Prati performanse svih digitalnih kampanja koristeći alate kao što su Google Analytics, SEMrush, i drugi. Analizira podatke i izvodi zaključke koji pomažu u daljem poboljšanju digitalnih strategija.
Redovno izvještava menadžment o rezultatima i daje preporuke za buduće aktivnosti.
• PPC (Plaćanje po kliku) kampanje:
Kreira i upravlja PPC kampanjama na različitim platformama (npr. Google Ads, Facebook Ads).
Optimizira oglase za bolju konverziju i smanjenje troškova po kliku (CPC).
• UX/UI optimizacija:
Surađuje sa dizajnerskim timom kako bi se osigurao pozitivan korisnički doživljaj (User Experience - UX) na web sajtu. Prati i unapređuje interfejs korisničkog iskustva (User Interface - UI) za bolju navigaciju i lakšu upotrebu sajta.
• Affiliate marketing:
Razvija i upravlja affiliate programima, gdje suradnici promoviraju proizvode poduzeća u zamjenu za proviziju od prodaje. Prati performanse i optimizira affiliate aktivnosti.
• Upravljanje online reputacijom:
Prati online recenzije i komentare, odgovara na povratne informacije korisnika i radi na održavanju pozitivne reputacije brenda.

Specijalista za digitalni marketing ima širok spektar odgovornosti koje pokrivaju različite aspekte online prisustva poduzeća. Njegova uloga je da privuče, angažira i konvertira online posjetioce u klijente kroz efektivne digitalne strategije.
• Rad u dinamičnom i poduzetnom timu
Vrsta posla:
stalni radni odnos, rad na određeno vrijeme

Znanja i kvalifikacije:
• Odgovornost
• Samomotiviranost
• Spremnost na rad u dinamičnom timu ljudi
• Fleksibilnost
• Spremnost na učenje i edukaciju
Stručna sprema: SSS/VŠS/VSS
Vozačka dozvola: B
Potrebo radno iskustvo: 3 god.

Molimo prijavite se putem 'Brze prijave' ili na [email protected]
Minimalna stručna sprema:
Srednja škola
Vozačka dozvola:
B
Potrebno radno iskustvo:
tri godine