Izvoz je skoro u potpunosti zaustavljen, turizma, koji čini petinu proračuna, gotovo pa i nema, a o doznakama iz inozemstva ne treba niti sanjati.
Dok burze plešu kao da se radi o kriptovalutama, vlade proglašavaju hitne ekonomske mjere koje bi trebale ublažiti ovaj kolaps, a ljudima olakšati teške dane koji ih očekuju.
Ali, kod nas izgleda nije tako. Sudeći prema onome što vidimo, donose se mjere koje bi mogle imati sasvim suprotan učinak, piše Večernji list.
Ukoliko se hitno ne krene u oprost dugova i pomogne realni sektor, neće biti ništa za nikoga. Neće biti ni za mirovine, niti za plaće u javnom sektoru. Uza sve to, neće biti ni za sve one požrtvovane ljude u zdravstvu, koji spašavaju živote.
Ako je pak ono zadnje bila ekonomska kriza, ovo što nam dolazi je ekonomska katastrofa. Nikada kao do sada svjetska ekonomija nije bila tako zaustavljanja, pa ne čude procjene da ćemo u proračunu imati rupu veću od 50 milijardi kuna. Dovoljno je samo reći kako nema tri najveće stavke našeg proračuna - izvoz je skoro u potpunosti zaustavljen, turizma, koji čini petinu proračuna, gotovo pa i nema, a o doznakama iz inozemstva ne treba niti sanjati.
Slične teme:
- korona virus
- Zoran Milanović
- predsjednik
- rezanje plaća
- kriza
- gospodarstvo
- Andrej Plenković
- Hrvatska
- Vlada RH
- ugostiteljstvo
- plaća
- porez