Grad Ludbreg je jedna od najpropulzivnijih jedinica lokalne samouprave u Hrvatskoj, čemu svjedoči i niz uspješnih gospodarskih projekata koje su privukli zadnjih godina. Ludbreg zbog svojeg geografskog položaja ima dobre predispozicije za razvoj lokalnog gospodarstva, a jedan je od vodećih izvoznika u sjeverozapadnoj Hrvatskoj koji je zabilježio porast od 11 posto u 2014. u odnosu na godinu prije.
Istodobno rastu investicije u novu imovinu i to 56,4 posto, dok su plaće zaposlenih kod tamošnjih poduzetnika uvećane tri posto. Dubravko Bilić, gradonačelnik Ludbrega, pojašnjava da je tajna uspjeha u građenju dugotrajnih veza s poduzetnicima i potencijalnim ulagačima, a da se pritom ne zanemaruju potrebe građana.
"Svi koji žele proizvoditi i ulagati te stvarati novu vrijednost traže sredinu koja im na najbolji način to može omogućiti i koja će prepoznati vrijednost onoga što rade. Ovo područje Hrvatske je upravo takva sredina - kreativna, ugodna i prijateljska prema gospodarstvenicima. To se pokazalo kroz povijest, svi gradovi u okruženju su stara trgovišta, odnosno stari obrtnički centri gdje su ljudi naučili gospodarski živjeti. Ne možemo se pohvaliti da smo veliki i da imamo milijun stanovnika ili aerodrom u blizini. Mi to nemamo, ali imamo osjećaj prepoznavanja dobre ideje, pomaganja njezinu razvitku i stvaranju unutarnje konkurentnosti koja vrti taj kotač", navodi Bilić.
35milijuna
eura vrijedna je investicija Lukapsa u nove kapacitete koji će im utrostručiti proizvodnju kapsulaKao zalog još bolje budućnosti vidi i projekt projekt osnivanja Centra za razvoj poduzetništva (CRP) Ludbreg i poduzetničkog inkubatora u sastavu centra koji će svoja vrata otvoriti ovih dana. Spomenka Škafec, direktorica CRP-a pojašnjava da je ovaj projekt započeo u listopadu 2013.:
"U sklopu projekta poduzetnički inkubator dotad neiskorišten društveni dom u Hrastovskom je zamišljen kao mjesto na kojemu bi se pružila podrška poduzetnicima koji počinju poduzetničku karijeru, kao i onima koji dosad nisu na drugi način uspjeli riješiti svoje prostorne probleme da započnu svoju djelatnost".
Projekt je krenuo s realizacijom u listopadu 2014. Grad je u suradnji s Ministarstvom poduzetništva i obrta osigurao novac za adaptaciju i uređenje prostora inkubatora, čije je vrijednosti oko 1,1 milijuna kuna. Od toga je Ministarstvo osiguralo gotovo 800 tisuća kuna. Kao i svi ostali poduzetnički inkubatori, i ovaj u Ludbregu je namijenjen smještaju novoosnovanih malih poduzeća koja tek počinju poslovati, onima u fazi razvoja ili pak poduzetnicima koji posluju do maksimalno tri godine, a potrebna im je pomoć u prostoru, infrastrukturi te savjetodavne, konzultantske i administrativne usluge i edukacije.
Ostatak vijesti pročitajte na poslovni.hr