'Tko hoće raditi može zaraditi više nego u Irskoj ili Njemačkoj, a moji zaposlenici na posao dolaze kad hoće...'

Foto: Duje Klarić / HANZA MEDIA

'Tko hoće raditi može zaraditi više nego u Irskoj ili Njemačkoj, a moji zaposlenici na posao dolaze kad hoće...'

Posla ima, naročito za informatičare i nema potrebe ići van. Tržište je globalno. Tko ima imalo mota, može naći posla, ne treba imati ni neko predznanje. Sve se nauči. Unutar informatike ima toliko različitih grana, toliko različitih mogućnosti, ne morate doslovce pisati kod i računati, možete imati mota za lijepo, za dizajn, za prodaju, marketing, za organizaciju. Josip Majić, osnivač tvrtke Tech Resources za Slobodnu Dalmaciju ističe da taj koji hoće raditi može zaraditi više nego u Irskoj ili Njemačkoj, ali da mora raditi isto kao u Irskoj ili Njemačkoj.

Danas je u tvrtki 14 zaposlenih, od kojih 11 stalno i troje na studentskom ugovoru ili probnom radu. Iza nekolicine njih su godine iskustva u radu s velikim američkim i europskim tvrtkama, a u IT branši u kojoj su žene u pravilu u manjem broju, u ovoj tvrtki pet je žena od kojih su tri programerke.

Open minded

'Tech Resources' je agencija za razvoj softvera i savjetovanje, specijalizirana za rješavanje tehničkih problema svojih klijenata, a njihov najuspješniji proizvod je softver za obradu plaća namijenjen za američko tržište.

Specijalizirani su i za booking karata i slične poslove u industriji putovanja, kao i zaštitu osobnih podataka u medicini. Imaju i nekoliko klijenata u Hrvatskoj, ali pretežito rade za klijente izvan Hrvatske. 

U ovoj firmi fleksibilno je radno vrijeme, zaposlenici mogu sebi prilagođavati odlaske i dolaske, pauze, mogu doći na posao pa u nekom trenutku izići ako moraju obaviti nešto privatno i opet se vratiti kad im odgovara. Dan se počinje s kratkim sastancima, na kojima se definira što će se raditi taj dan, što se radilo jučer te se diskutira o rješavanju postojećih problema. Zaposlenici sami sebi određuju tempo i dinamiku posla.
 

Pogled unaprijed

'Jedan kolega još studira, s nama je od prve godine fakulteta, lagano smo mu davali posla i onda je kliknuo u jednoj tehnologiji, ljudi iz tima su mu počeli dolaziti i to mu daje poticaj za učenje. Tako se gradi timski rad. Za mlade ljude je najbitnije da uče i napreduju, poslije će doći poduzetnički duh, novi projekti' - ističe Josip Majić i naglašava koliko je bitno pratiti tehnologiju koja ide toliko brzo naprijed, da oni koji je ne prate u korak dođu do točke da postanu dinosaur.

'Kako idete naprijed morate gurati naprijed i tehnologiju inače vas tržište pojede' - naglašava Josip.


Članak preuzet s portala: Slododna Dalmacija


 

Utorak, 12.02.2019.