Na koje se načine može primijeniti e-learning u poslovnom okruženju moći će se saznati na drugoj hrvatskoj korporativnoj e-learning konferenciji koja će se održati 11. listopada u Podravki, u Koprivnici. Glavni je cilj konferencije promovirati izvrsnost i inovativnost u korištenju novih tehnologija u korporativnom okruženju.
U nastojanju da i sama konferencija „Znanje u fokusu“ ima znanje u svom fokusu, te da e-learning prošire i na samu konferenciju, organizatori konferencije i programski partneri posebni su trud uložili u inoviranje načina rada konferencije.
Naime, u praskozorje dominantno virtualnog svijeta tj. načina ljudskog općenja, u kojem će većina međuljudskih komunikacija biti bez izravnog kontakta, posredstvom komunikacijske tehnologije, postavlja se pitanje: „Koja je bitna korist od susreta uživo i kako ih potpuno iskoristiti?“
Konferencija u živo danas, u digitalnom dobu, ima još jedino smisla zbog kontakta uživo u kojem jedinom u potpunosti od izražaja dolazi sva finesa neverbalne komunikacije te zbog trenutne povratne informacije (feedback-a). Stoga su se organizatori konferencije „Znanje u fokusu“ potrudili omogućiti posebnu interaktivnost tijekom cijele konferencije kako bi maksimalno aktivirali publiku.
Na konferenciji će se premijerno koristiti AuResS (Audience Response System) programsko rješenje (www.AuResS.org) razvijeno u Laboratoriju za sustave i signale Fakulteta elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu, kojim će svi sudionici konferencije moći odgovarati na pitanja koja postavi predavač. Pored toga, sudionici će moći postavljati tekstualna pitanja predavaču ili sudjelovati u brainstormingu. Na isti će način publika biti izravno uključena u panel diskusiju.
Predavač će (a i publika) trenutno na zaslonu računala vidjeti koliko je bilo glasova za svaki od ponuđenih odgovora ili će vidjeti prikazane tekstualne poruke/pitanja publike.
Na taj će način publika imati dovoljno vremena smisliti i anonimno postaviti pitanja predavaču.
Publika će glasati i pitanja postavljati putem svojih mobilnih telefona korištenjem WiFi mreže u konferencijskoj dvorani ili putem GPRS veze na Internet. To ne moraju biti tzv. „pametni“ telefoni već je dovoljno da imaju web preglednik i pristup Internetu.
Još jedno važno svojstvo konferencije u živo je što omogućava publici da međusobno razmjenjuju informacije i iskustva. Često se to ne iskoristi u punoj mjeri, jer se sudionici međusobno ne poznaju, pa teže stupaju u kontakt. Organizatori su osmislili način da smanje barijere u komunikaciji, pa će biti postavljene tzv. „tematske točke“. Oni koji se zateknu u njima će moći otvoreno diskutirati o određenoj temi, koja ih interesira, poput tehnologije, financiranja, ljudskih resursa i sl.
Također, na konferencijskom bedžu predviđeno je posebno mjesto na kojem sudionici mogu vidljivo istaknuti interesnu temu ili pitanje o kojem žele razgovarati s drugima.
Konferencija je namijenjena menadžerima iz područja ljudskih resursa, organizatorima i voditeljima edukacije u organizacijama, voditeljima e-learning projekata u organizacijama, menadžerima i stručnjacima iz područja upravljanja znanjem, IT stručnjacima koji rade na podršci upravljanju znanjem, kao i svima zainteresiranima koji se na bilo koji način bave e-learningom u svojim organizacijama.
Svi zainteresirani za sudjelovanje mogu se prijaviti preko web stranica konferencije, broj sudionika je ograničen, a sav iznos kotizacija donira se u humanitarnu zakladu „prof.Zlata Bartl“.
Više informacija na www.podravka.hr ili http://konferencija.elearning.hr/