“Proizvodimo hladno prešano ulje od konoplje, lana, lješnjaka, suncokreta, koštica od grožđa…, kao i proizvode koji nastaju u toj preradi, poput konopljinog ili lanenog brašna i proteina.
Promociju i prodaju proizvoda do sada smo obavljali uglavnom na različitim sajmovima. Međutim u pregovorima smo s trgovačkim lancima, kako u Hrvatskoj, tako i u inozemstvu, kako bismo preko njih plasirali naše proizvode.
Očekujem da bi ova godina, s obzirom na moguće ugovaranje značajnijih poslova, mogla biti presudna za naš rad i razvoj”. Riječi su to kojima se u Glasu Slavonije pohvalila direktorica miniuljare Pannonian grain iz Osijeka Zdenka Šalić koja je još do prije dvije godine imala samo ideju koja je, kako kaže, “ključala” u njenoj glavi.
Zapošljavanje za rad u 3 smjene
Miniuljaru pokrenula je u lani u srpnju i mahom se pri pokretanju posla oslanjala na bespovratna sredstva Agencije za plaćanje u poljoprivredi i Grada. Dosad je s njom radila još jedna osoba, ali ako joj uspiju pregovori koje je pokrenula morat će zaposliti još ljudi kako bi se proizvodnja odvijala u tri smjene.
Pannonian grain trenutno proizvodi do četiri tisuće litara ulja mjesečno. No, od početka veljače kapacitet će biti znatno veći, s obzirom na to da će pogon biti dopunjen kupljenim novim strojevima, piše Glas Slavonije.
Ulje i brašno od lješnjaka za sada je novost na našem području. Ulje se koristi u kozmetici, a brašno u proizvodnji slastica. Za njima je, ističe Šalić, potražnja velika pa se i izvoze.
Vijest je preuzeta sa portala net.hr