Nakon što su američki radnici prošli kroz recesiju u kojoj se od njih zahtijevalo da rade više za manje novca, sada bi htjeli i malo priznanja za svoj rad i odricanja jer je njima plaća u najboljem slučaju stagnirala, dok je najvišem menadžmentu značajno povećana u zadnjih nekoliko godina.
Mnoge američke kompanije vjeruju da izvrsno motiviraju vlastite zaposlenike, ali se čini da američki radnici ne razmišljaju jednako.
Nakon što su prošli kroz recesiju u kojoj se od njih zahtijevalo da rade više za manje novca, sada bi htjeli i malo priznanja za svoj rad i odricanja.
“Zaključili smo da zaposlenici koji su jednom nogom izvan kompanije smatraju da tvrtka nedovoljno cijeni sve ono što rade, a smatraju da sustav nagrađivanja nije fer", stoji u istraživanju Globforcea, kompanije koja se bavi izradom programa nagrađivanja unutar korporacija.
Polovica zaposlenika koji su sudjelovali u istraživanju izjavilo je da traži novi posao jer tvrtke ne cijene niti nagrađuju dovoljno njihov rad. Dok je ekonomija prolazila kroz loše razdoblje, zaposlenici nisu previše dvoumili u odricanju od viših plaća i težeg rada jer su razmišljali da barem imaju posao. Stvari su se sad stubokom promijenile jer su američke korporacije u 2012. godini rekordno zaradile - samo u trećem kvartalu je ukupan prihod dosega 1,7 tisuća milijardi dolara. Nagrade top menadžmentu su se istodobno povećale, dok su ostalima ispod njih plaće u najboljem slučaju stagnirale zbog čega je njihova motiviranost sada upitna.