1. Popišite svoje planove za budućnost
Dobra je i kreativna ideja napraviti „životnu ploču“ ili, jednostavnije rečeno,vizualizirati svoje planove. Poslužiti vam mogu fotografije iz časopisa od kojih možete napraviti kolaž koji će predstavljati vaš idealni stil života. Nemojte se zamarati mislima da je ono što ste zamislili teško ostvarivo. Jednom kad uspijete vizualizirati svoju financijsku budućnost kao zdravu i uspješnu, vaš um postaje slobodan i otvoren za mnoge druge mogućnosti.
2. Osjećajte se inspiriranima radije nego obvezanima
Ne gledajte na novac kao na dosadan posao. Pokušajte ga vidjeti kao izvor svoje slobode: priliku za mijenjanjem sebe, svog života i svijeta. To će zasigurno pomoći u stvaranju više pozitivnih odluka o prioritetima, većoj predanosti postavljenim ciljevima i donijet će bolje rezultate na „duže staze“.
3. Ne osjećajte tjeskobu zato što posjedujete novac
Da biste se mogli osjećati ugodno s novcem morate dosegnuti razinu na kojoj se osjećate sigurnim jer privlačite novac i dostupan vam je. Neki ljudi osjećaju nelagodu kad posjeduju veću količinu novca jer, jednom kad se naviknete na određeni stil života, teško je vratiti se na nešto manje i lošije. Protok novca je varijabilan i lako se može dogoditi da u jednom trenutku ostanete bez svega. Zamijenite negativne misli poput „uvijek ću nekome nešto dugovati“ ili „ja jednostavno ne znam štedjeti“ onima s pozitivnim predznakom. Možete reprogramirati svoj mozak odvojivši samo pet minuta svaki dan za krijepljenje pozitivnim mislima. Rečenice poput „Dobre stvari će se dogoditi!“ ili „Želim novac u svom životu!“ možda zvuče kao mantre iz populističke „Tajne“, ali nije zgorega pokušati i s tim.
Svih 7 savjeta pročitajte na linku.