Atraktivne žene ne bi trebale slati fotografije uz životopise, a razlog je ljubomora drugih žena.
Šaljete li svoju fotografiju uz životopis?
Uz naše savjete, o kojima smo već pisali, mogli ste vidjeti kako bi trebao izgledati kvalitetan životopis. No, oko jedne stvari vezane uz njega često se znaju "lomiti koplja", a to je fotografija.
Iako se čini kao sitnica, stručnjaci upozoravaju da definitivno nije te da ona itekako može utjecati na izbor kandidata za posao. To posebno vrijedi za atraktivne žene, kojima savjetuju da ne šalju slike iz jednog vrlo jednostavnog razloga.
U odjelima ljudskih potencijala uglavnom rade žene i one biraju kandidate za posao. Mnoga su istraživanja pokazala da zbog ljubomore i vlastite nesigurnosti razina diskriminacije atraktivnih kandidatkinja za posao je vrlo visoka.
Slanjem fotografije one si tako automatski umanjuju šanse za dobivanje posla, dok s druge strane imaju veću šansu za napredovanje u odnosu na ostale žene. No, prvo treba dobiti posao, zar ne?
Jedno od posljednjih takvih istraživanja proveli su Bradley Ruffle i Ze’ev Shtudiner, šaljući izmišljene molbe za posao i to za više od 2500 radnih mjesta. Za svaki su posao poslali po dva vrlo slična životopisa, jedan sa slikom, jedan bez.
Osim ljubomore na atraktivne ženske kandidatkinje, otkriveno je kako zgodni muškarci nisu imali takvih problema, već naprotiv, atraktivan izgled povećavao im je šanse za posao.
Općenito, kada se radi o direktnom slanju molbi za posao, atraktivne žene trebaju poslati u prosjeku 11 životopisa prije nego što ih se pozove na razgovor, dok ostale, jednako kvalificirane, moraju poslati njih 7.
Također, u istraživanju povezanost sposobnosti s izgledom, odnosno ljepotom nije bio faktor.
Što kažete na rezultate?